Linoryt, a co to takiego? Prosta forma druku wypukłego, do której potrzebujemy matrycy z linoleum, dłutek do rzeźbienia, farby drukarskiej i prasy drukarskiej. Tak się składa, że te wszystkie rzeczy są u nas w Pracowni i czekają na Ciebie. Swoje rysunki będziesz mógł z powodzeniem odbijać na papierze, ubraniach i tkaninach. Jeśli lubisz kreatywną pracę, lubisz rysować i chcesz powielać swoje prace albo poprostu jesteś ciekawy i masz wolne popołudnie to zapraszamy!

Czego się nauczysz podczas kursu? Co to linoryt już wiesz, więc przekujemy teorie w praktykę. Nauczysz się jak stworzyć matrycę, korzystać z prasy i jak stworzyć prace wielowarstwową – linoryt redukcyjny. Dotkniesz linoleum, wydłubiesz dłutkiem w nim swój pierwszy projekt i przekonasz się, jak przyjemny jest zapach farby i kręcenie prasą drukarską.

Podczas 4 kolejnych spotkań nauczysz się:

  • podstawowych metod tworzenia matrycy
  • dowiesz się jak drukować linoryt w domu i korzystając z prasy
  • stworzysz swój pierwszy linoryt złożony z dwóch kolorów
  • wydrukujesz swoją pierwszą koszulkę lub torbę

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają po 3h każde. Koszt całego kursu to 280 zł. Zapewniamy wszystkie materiały. Ze sobą musisz zabrać tylko otwartą głowę!

Jeśli dalej zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie, zobacz w galerii poniżej prace naszych uczniów! Tak jak Ty, pierwszy raz robili linoryt.

Zapisz się!

Cena 280 zł – 4 zajęcia – 12h