Linoryt, a co to takiego? Prosta forma druku wypukłego, do której potrzebujemy matrycy z linoleum, dłutek do rzeźbienia, farby drukarskiej i prasy drukarskiej. Tak się składa, że te wszystkie rzeczy są u nas w Pracowni i czekają na Ciebie. Swoje rysunki będziesz mógł z powodzeniem odbijać na papierze, ubraniach i tkaninach. Jeśli lubisz kreatywną pracę, lubisz rysować i chcesz powielać swoje prace albo poprostu jesteś ciekawy i masz wolne popołudnie to zapraszamy!

Czego się nauczysz podczas kursu? Co to linoryt już wiesz, więc przekujemy teorie w praktykę. Nauczysz się jak stworzyć matrycę, korzystać z prasy i jak stworzyć prace wielowarstwową – linoryt redukcyjny. Dotkniesz linoleum, wydłubiesz dłutkiem w nim swój pierwszy projekt i przekonasz się, jak przyjemny jest zapach farby i kręcenie prasą drukarską.

Podczas 4 kolejnych spotkań nauczysz się:

  • podstawowych metod tworzenia matrycy
  • dowiesz się jak drukować linoryt w domu i korzystając z prasy
  • stworzysz swój pierwszy linoryt złożony z dwóch kolorów
  • wydrukujesz swoją pierwszą koszulkę lub torbę

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają po 3h każde. Spotykamy się w poniedziałki. Koszt całego kursu to 360 zł. Zapewniamy wszystkie materiały. Ze sobą musisz zabrać tylko otwartą głowę! Kursy odbywają się co miesiąc jak zbierze się grupa.

Jeśli dalej zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie, zobacz w galerii poniżej prace naszych uczniów! Tak jak Ty, pierwszy raz robili linoryt. Po skończonym kursie, można przychodzić do nas na zajęcia w ramach regularnej grupy.

Staramy się, żeby kursy odbywały się co miesiąc!

Napisz do nas, jak chcesz w nim uczestniczyć!

poniedziałki, 17:00-20:00, koszt 360 zł

Mail: pawel@pracowniamig.pl
Telefon: 508 184 881 
lub formularz: