Wszystko co nas otacza zostało zaprojektowane! Chcemy otaczać się w miarę możliwości dobrze przemyślanymi i pięknymi przedmiotami. Dlaczego krzesło ma 4 nogi? Po co w rowerze koło zębate? Dlaczego statek jest dłuższy niż szerszy? Jeżeli interesujesz się wzornictwem przemysłowym i marzysz o projektowaniu mebli, statków, samochodów, ubrań oraz wszystkiego innego na co tylko masz ochotę zapraszamy na kurs do nas. Nauczymy Cię od podstaw rysunku produktowego, czytania i tworzenia rzutów, kreatywnego i świeżego podejścia do projektowania. Poznasz sylwetki projektantów oraz przeanalizujemy ikony dizajnu.

RYSUNEK

Pierwszym etapem pracy jest zbudowanie solidnej podstawy rysunkowej. Sztaluga, kartki oraz cienkopisy i ołówki pójdą w ruch. Na zajęciach będziemy uczyć się rysować coraz bardziej skomplikowane formy tak, aby każdy mógł rozwijać się wg własnych możliwości. Oprócz form technicznych również będziemy się uczyć rysunku form naturalnych i organicznych. Omówimy jak teksturować materiały oraz poprawnie nakładać walor tak aby podkreślały projektowaną formę. W późniejszym etapie dochodzi praca w kolorze, markery, kredki, akwarela.

PERSPEKTYWA AKSONOMETRIA

Poprawnie wykreślona perspektywa jest koniecznym warunkiem do spełnienia przy wykonywaniu rysunku projektowego. Nauczymy się czym jest perspektywa jedno oraz dwuzbiegowa, żabia, z lotu ptaka, jak wykreślać ją z punktu widzenia przechodnia na ulicy oraz z punktu osoby będącej na wyższych poziomach. Wystarczy kilka wytycznych i możesz szaleć z wyobraźnią. Natomiast tworzenie rzutów i przekrojów w późniejszym etapie pozwoli odpowiednio przygotowywać rysunki techniczne. Nauczymy się poprawnie wykreślać cienie rzucone, aby rysunek był pełny.

MAKIECIARSTWO

Klej, nożyczki i tektura w ruch. Wszystkie projekty pięknie potrafią wyglądać na papierze, ale co z realizacją? Będziemy próbować przekładać nasz projekty w 2D na formy przestrzenne 3D. Dobierać proporcje i materiały. Zbadamy technologie papieru i tektury.

KNOW HOW

Wiedza pozwala na otwieranie umysłów i czerpanie inspiracji od najlepszych. Czy wyciskarka do cytrusów Filipa Starca jest genialnym projektem, czy jedynie efekciarskim gadżetem? Będziemy poznawali nowości ze świata dizajnu oraz dyskutować na temat ikon i największych przełomów w historii technologii i materiałów.

Zapraszamy do nas na naszych zajęciach wszystko czego trzeba aby śmiało podejść do egzaminów na ASP!

Skontaktuj się z nami:

Mail: pawel@pracowniamig.pl
Telefon: 508 184 881 
lub formularz: