Architektura to połączenie sztuki oraz techniki. Techniczne aspekty architektury, takie jak: konstrukcja, instalacje czy prawo budowlane przyszli architekci poznają na studiach i w pracy zawodowej. Architektura ma w sobie również aspekty estetyczne. Kompozycja, proporcje, wywołanie ładunku emocjonalnego to rzeczy, które również rozwijane są na studiach, lecz wymagane są już przy pierwszej selekcji przyszłych studentów – na egzaminach wstępnych. Dzięki naszemu kursowi u wszystkich zainteresowany studiowaniem, rozwiniemy te umiejętności, które są właśnie wymagane u przyszłych Architektów.

Zajęcia już trwają, ale można dołączyć w każdym momencie.

EGZAMINY na Architekturę: Głównymi etapami, które trzeba przejść, aby dostać się na studia architektoniczne to etap rysunku sztalugowego oraz test, w którym sprawdzana jest wyobraźnia przestrzenna oraz umiejętności rysunku w aksonometrii czy perspektywie. Dodatkowo historia architektury i sztuki oraz umiejętności matematyczne. Samo zaliczenie etapów nie gwarantuje „indeksu” na studia. Na naszym kursie uczymy jak być lepszym od innych i jak wyróżnić się z tłumu.

Dla kandydatów na architekturę zalecamy przychodzić przynajmniej dwa razy w tygodniu. Raz na zajęcia z Architektury raz na Rysunek / Malarstwo.
Przyjdź i razem opracujemy dobry plan !!!

AKSONOMETRIA + PERSPEKTYWA: Na Kursie uczniowie poznają podstawy rysunku architektonicznego. Zaczynając od aksonometrii prostej i ukośnej prostopadłościanów, brył obrotowych, kuli i innych, przez Rzuty Monge’a, kończąc na perspektywie jedno czy dwu zbiegowej. Kursanci nauczą się jak narysować przenikające się bryły, jak skonstruować cień czy odbicie w lustrze oraz jak szrafować .

HISTORIA ARCHITEKTURY: Poznawszy podstawy konstrukcji rysunku architektonicznego, uczniowie po przez rysowanie najważniejszych historycznych obiektów oraz dzięki naszym wykładom poznają skondensowaną wiedzę z zakresu historii architektury. Nie będzie im obce narysowanie głowicy kolumny jońskiej, sklepienia krzyżowo- żebrowego, a nawet fasady katedry Notre Dame.

Zajęcia dostarczą również podstawową wiedzę z zakresu kompozycji, rysunku zieleni czy postaci, które są nieodłącznym elementem rysunku architektonicznego. Najważniejszą umiejętność, którą rozwijamy to rysunek z wyobraźni. Dzięki wielu zadaniom projektowym, będziemy szlifować umiejętność prezentacji idei w formie dwu, a nawet 3 wymiarowej ( makiety).

Jak mawiał Einstain „geniusz to 1% talentu i 99% pracy”, dlatego na naszym kursie nie ma leniuchowania. Im więcej rysujesz, tym bardziej jesteś rozrysowany – stawiasz pewnie kreski i podejmujesz szybkie decyzje projektowe. Dzięki pracy na zajęciach oraz dodatkowej pracy domowej, która zawsze będzie omawiana w formie grupowej konsultacji, jesteś w stanie osiągnąć duże rezultaty.

Kurs nie tylko pozwoli Ci dostać się na wymarzoną ARCHITEKTURĘ, ale pomoże także przebrnąć przez pierwsze zajęcia. A przedmioty giganty, takie jak: Geometria wykreślna, Historia Architektury czy Rysunek Architektoniczny, nie będą dla Ciebie problemem.


Zapisy :

Mail: pawel@pracowniamig.pl
Telefon: 508 184 881 
lub formularz: