Kurs od zera

Pawcio/ 23 czerwca, 2020/ Aktualności

Jeśli zawsze chciałaś / chciałeś zacząć przygodę z rysunkiem i sztukami wizualnymi ale nie wiedziałaś/wiedziałeś jak zacząć to mamy coś idealnego dla Ciebie!

Na 8 spotkaniach po 3 godziny zegarowe pokażemy i objaśnimy jak dobrać odpowiednie narzędzia do pracy, jak obserwować i na co zwracać uwagę. Na przykładzie martwej natury ołówkami w dużym formacie, nauczymy Cię zasad perspektywy i kompozycji. Prawidłowe cieniowanie nie będzie już problemem. Taki kurs pozwoli ogarnąć podstawy rysunku sztalugowego aby później przejść do bardziej skomplikowanych zadań!

Plan zajęć:

1. Rysunek zapoznawczy – pierwsza praca na rozgrzewkę, poznamy zasady kompozycji, szkicowania i planowania pracy. Będzie to również pierwsze spotkanie z dużym formatem.

2. Odmierzanie – poznamy sposoby przekładania prawidłowych proporcji i kątów na papier oraz nauczymy się podstaw perspektywy.

3. Światłocień – poznamy tajniki obserwacji światła i sposoby cieniowania tak aby rysunek wydawał się przestrzenny i naturalnie oświetlony.

4. Podsumowanie – czas użyć poznanych umiejętności i sprawdzić jaki zrobiliśmy postęp. to dobry moment na pełną pracę. Dobrze odmierzoną i cieniowaną. 

5. Tkaniny – poznamy sposób jak “ugryźć” ten skomplikowany temat tak żeby nie popadać we frustrację 🙂

6. Światło kierunkowe – wykonamy rysunek martwej natury oświetlony mocnym światłem pod nienaturalnym kątem. To dobre ćwiczenie z obserwacji światła! 

7. Rysunek węglem – albo dwa. A nawet trzy! Węgiel jako technika rysunkowa pozwala na szybszą pracę skupiająca się na ekspresji a nie detalach. Tego trzeba spróbować!

8. Rysunek końcowy – podsumowanie całości kursu. porównamy sobie pierwszą pracę z ostatnią aby zobaczyć nad czym jeszcze warto popracować

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe materiały w cenie kursu.
Planujemy dwa terminy we wtorki na 11:00 i soboty na 15:00.

Start kursu 07.07.2020 oraz 11.07.2020.
W razie potrzeby jesteśmy w stanie otworzyć kolejne grupy.

Cena kursu to 500 zł za całość z góry. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Zapisy: pawel@pracownaimig.pl w temacie proszę wpisać KURS PODSTAW

Share this Post