Kurs Linorytu

Linoryt, a co to takiego? Prosta forma druku wypukłego, do której potrzebujemy matrycy z linoleum, dłutek do rzeźbienia, farby drukarskiej i prasy drukarskiej. Tak się składa, że te wszystkie rzeczy są u nas w Pracowni i czekają na Ciebie. Swoje rysunki będziesz mógł z powodzeniem odbijać na papierze, ubraniach i tkaninach. Jeśli lubisz kreatywną pracę, lubisz rysować i chcesz powielać swoje prace albo poprostu jesteś ciekawy i masz wolne popołudnie to zapraszamy!

Czego się nauczysz podczas kursu? Co to linoryt już wiesz, więc przekujemy teorie w praktykę. Nauczysz się podstawowych zasad tworzenia matrycy, jak korzystać z prasy i jak stworzyć wielowarstwową – linoryt redukcyjny. Dotkniesz linoleum, wydłubiesz dłutkiem w nim swoją pierwszą pracę i przekonasz się jak przyjemny jest zapach farby i kręcenie prasą drukarską.

Jak długo trwa kurs? Podstawowy kurs trwa 4 spotkania – 1 miesiąc. Liczymy się z tym, że może Ci się tak u nas spodobać, że zostaniesz z nami na dłużej. Będziemy się spotykać wtedy raz w tygodniu, a prowadzący postarają się żeby każde zajęcia były dla Ciebie wyzwaniem.

Jaki jest cel takich zajęć? Zapoznanie się z techniką, ograniczeniami i możliwościami linorytu, a przede wszystkim stworzenie nietypowych prac artystycznych. Na papierze, ale też na tekstyliach. Z Pracowni będziesz wychodził z małymi dziełami sztuki, którymi będziesz mógł obdarować bliskich, powiesić na ścianie albo schować do szuflady. A może będziesz chciał je umieścić w naszym sklepie (w planach)?

Zapisz się!

Cena 70zł/3h